Bij mij is het verhaal begonnen dat ik via een kennis een alpaca cavia heb overgenomen op de voorwaarde dat ik er een andere cavia bij nam, die cavia had nog geen naam (alleen op de stamboom, maarja, om hem nou 'La Luna's fozzie bear' te noemen is ook weer een hele mond vol

In de dierenwinkel een driekleur gladhaar gehaald, Hencky (Hen-kie). Doodle had ik al als volwassen caaf van 3 jaar en Hencky was nog 8 weken. 2 jaar later heb ik Doodle in moeten laten slapen en toen had ik bij de dierenwinkel 2 nieuwe cavia's erbij gehaald (ik ging eigenlijk om 1, maar kon niet kiezen), dat waren een tweekleurige gladhaar en een sheltie. Een tijdje later was het Hencky's laatste dag, die was niet oud geworden helaas en toen had ik de twee andere caafjes nog over. De gladhaar is trouwens Frietje en de sheltie is Ciallmhare (Kel-mar).
Ciallmhare en Frietje hebben nog even samen gezeten maar na verloop van tijd ging het toch steeds vaker niet helemaal goed tussen die twee en toen Frietje ook echt gebeten werd en ook wondjes kreeg op zijn snuitje heb ik beiden apart gezet, die kooien staan nu tegen elkaar op de grond, regelmatig zitten ze dan met de snuitjes tegen elkaar te flikflooien maar bij elkaar hoef je ze niet te zetten, uiteindelijk wil ik nog eens proberen ze buiten te zetten in een vrij grote ruimte en onder toezicht en kijken hoe het dan loopt en of ik ze misschien toch nog bij elkaar kan krijgen, maar die kans lijkt me klein.